انواع شستی آسانسور :

1 ) انواع شستی آسانسور از لحاظ عملکرد :

1 - 1 ) شستی با دکمه های لمسی از جنس شیشه یا استیل :

شستی های لمسی استیل از نوع شیشه ای جدیدتر هستند و مقامت بیشتری را در تحمل ضربه دارند.

1 - 2 ) شستی با دکمه های فشاری از جنس استیل یا ترکیب آن با پلاستیک :

این نوع شستی ها دارای دکمه های فشاری هستند و بیشترین استفاده را در آسانسور ها دارند.

1 - 3 ) احضار کابین با کارت یا شماره رمز و اثر انگشت :

نوع جدیدی از احضار کابین، استفاده از کارت های RFID، رمز و یا اثر انگشت است. از تمامی این روش ها برای محدود کردن دسترسی افراد به آسانسور استفاده میشود که میتوانند در طبقات و یا بر روی پنل داخل کابین نصب گردد. این سیستم میتواند یک، چند و یا تمامی طبقات را برای افراد مختلف مجاز یا محدود نماید.

X
X
X
X
X
X
X

2 ) انواع نمراتورها :

2 - 1 ) سگمنت :

نمایشگر های سگمنت از نوع قدیمی و معمولی نمایشگرها هستند و صرفا قادر به نمایش اعداد هستند و در رنگهای قرمز، سبز، آبی و سفید ارایه میگردند.

X

2 - 2 ) ریزشی (دات ماتریس) :

نمایشگرهای ریزشی یا دات ماتریس با استفاده از تعدادی نقطه اقدام به نمایش اعداد و برخی حروف می نمایند که قابلیت بیشتری نسبت به نوع سگمنتی برخوردارند ولی کیفیت مناسبی ندارند. این نوع نمایشگرها نیز مانند سگمنت ها در رنگهای قرمز، سبز، آبی و سفید ارایه میگردند.

2 - 3 ) LCD گرافیکی رنگی یا تک رنگ :

نمایشگرهای LCD در دو نوع تک رنگ و رنگی در سایز های مختلف (سایز ها به اینچ عرضه میشوند) موجود می باشند و قابلیت نمایش حروف و علائم و اعداد فارسی و انگلیسی و در انواع رنگی قابلیت نمایش عکس و فیلم را دارا می باشد.

2 - 4 ) LCD لاتیس :

نمایشگر لاتیس را می توان نمونه پیشرفته نمایشگر سگمنت و ساده تر نمایشگرهای گرافیکی دانست . در  این نوع نمایشگرها پیشبینی های لازم برای نمایش اعداد و برخی از حروف انگلیسی و حتی علائم دیده شده که با کیفیت مناسب اما تنوع کمتر نسبت به نمایشگرهای گرافیکی تک رنگ امکان نمایش دارند. این نمایشگرها در دو رنگ زمینه مشکی حروف سفید و زمینه آبی تیره و حروف آبی کم رنگ عرضه میشوند.

3 ) انواع شستی از لحاظ نوع نصب و ارتفاع آن :

 -   از لحاظ ارتفاع شستی های داخل کابین در دو ارتفاع یک متری و دومتری عرضه میگردند.

 -   از لحاظ نوع نصب شستی ها به دو دسته زیر تقسیم میگردند. 

        1- شستی مدل توکار

        2- شستی مدل روکار