انواع آسانسور :

1 ) تعریف آسانسور کششی :

آسانسور کششی،آسانسورهایی هستند که موتور در موتور خانه توسط سیم بکسل، کابین و وزنه تعادل را جا به جا می کند و جهت بهینه سازی مصرف برق و توان موتور معادل وزن کابین و نصف نفرات ، وزنه داخل کادر وزنه قرار داده می شود. در این نوع آسانسور ها محدودیتی برای نصب در ساختمان های بلند مرتبه از نظر ارتفاع طول حرکت کابین و سرعت حرکت آن وجود ندارد.

انواع آسانسور از لحاظ نوع سیستم محرکه:

1 - 1 ) آسانسور کششی با موتور خانه :

 آسانسور کششی با موتور خانه در بالا و یا پائین چاه با هر دو نوع موتور گیرلس و گیربکس قابل اجرا است.

1 - 2 ) آسانسور کششی بدون موتور خانه :

 آسانسور کششی بدون موتور خانه یا ماشین روم لس (Machine room less) که فقط با موتور گیرلس قابل اجرا است:

در صورتی که امکان احداث موتورخانه به دلیل محدودیت ارتفاع در بام امکان پذیر نباشد آسانسور کششی بدون موتور خانه اجرا می گردد و موتور در بالای چاه و روی اسکلت آسانسور نصب میشود، تابلو فرمان نیز در پاگرد طبقه آخر کنار درب آسانسور نصب می گردد. سیستم نجات اضطراری (Blake out)جهت تابلو آسانسور الزامی باشد.

2 ) تعریف آسانسور هیدرولیک :

در آسانسورهای هیدرولیک یک یا چند عدد جک برای حرکت کابین وجود دارد که با پمپاژ روغن به داخل جک سبب بالا رفتن کابین و تخلیه روغن از داخل جک توسط شیر برقی سبب پائین آمدن کابین میشود. و به دو روش جک مستقیم در زیر کابین و جک غیر مستقیم (لیفتراکی) نصب می گردند. در این مدل آسانسور مخزن روغن و جک از طریق شیلنگ های فشار قوی به هم متصل میگردند. در آسانسورهای هیدرولیک موتورخانه در بالای چاه وجود ندارد و فضایی ترجیحا نزدیک آسانسور در پایینترین طبقه برای نصب پاور یونیت و تابلو فرمان مورد نیاز است.

2 - 1 ) جک مستقیم Direct Side در زیر کابین :

در مدل آسانسور هیدرولیک با جک مستقیم در کف چاله آسانسور تقریباً به اندازه طول حرکت کابین (تقریبا ارتفاع چاله آسانسور) حفر چاه با عرض کم مورد نیاز است که جک داخل آن قرار گیرد. در صورتی که امکان حفر چاه بنا به دلایل فنی ساختمانی، زمین شناسی یا اقتصادی وجود نداشته باشد از روش جک غیر مستقیم استفاده می شود.

2 - 2 ) جک غیر مستقیم In Direct Side از کنار :

در مدل آسانسور هیدرولیک جک غیر مستقیم از کنار (لیفتراکی) قطعه ایی به نام کارسلینگ به مجموعه اضافه گردیده که کمک می کند تا جک پشت یا بغل کابین قرار گیرد که در این حالت جک، کارسلینگ را به حرکت آورده و کابین بر روی شاخک های کارسلینگ که دقیقاً مشابه سیستم لیفتراک است قرار می گیرد.

نکته: در شرایطی که فضا برای نصب کارسلینگ وجود نداشته باشد و محدودیت برای حفر چاه نیز باشد، می توان از جک های تلسکوپی که تقریباً نصف طول حرکت طول دارند استفاده کرد که از قیمت بالاتری نسبت به جکهای غیر تلسکوپی برخوردار هستند.

 

2 - 3 ) مزایای استفاده از آسانسورهای هیدرولیک :

  • انعطاف‌پذیری در طراحی کابین (سه طرف کابین امکان نصب درب و یا در دو طرف امکان شیشه ای کردن کابین وجود دارد)
  • اشغال فضای کمتر نسبت به آسانسورهای کششی در سیستم جک مستقیم و قابلیت نصب در فضاهای کوچک و چشمه پله ها.
  • بی صدا بودن، از این رو آسانسورهای هیدرولیک برای آسانسور های خانگی (Home Lift) مناسب هستند.
  • کاهش ارتفاع ساختمان و پایین آمدن هزینه های ساختمانی بعلت حذف موتور خانه در بالای چاه.
  • امکان سرویس دهی راحتتر آسانسور تا بام با نصب درب در فضای خرپشته.
  • ایمنی بالا و طول عمر بیشتر به علت پایین بودن استهلاک نیروی محرکه

2 - 4 ) معایب استفاده از آسانسورهای هیدرولیک :

  • محدودیت طول مسیر حرکت (تا حدود 7 طبقه)
  • محدودیت سرعت (حداکثر 0.6 متر بر ثانیه)

3 ) زنجیر جبران در آسانسور های کششی :

در آسانسورهای بالای 10 توقف به جهت آنکه وزن سیم بکسل ها هم زیاد بوده و می بایست مورد محاسبه قرار گیرد جهت خنثی شدن وزن سیم بکسلها ، از زنجیر جبران استفاده می شود که از زیر کابین به زیر وزنه تعادل نصب می گردد که با روکش لاستیکی یا زنجیر با عبور طناب کنفی داخل حلقه های آن می باشد. وزن زنجیر جبران می بایست تقریباً معادل وزن کل سیم بکسلها باشد.